100.Gün ve 27.8 Kilo GELİŞEREK DEĞİŞİM

ÇEMBER ÖNCESİ GÜRŞAH!

 11218756_993810060638488_6009745369749263825_n

“ÇEMBER Hk Performans Gelişerek Değişim Programının,  en temel EĞİTİM konularından biridir.

Biraz zorlandım kendime bu soruyu sorunca. Çünkü bugün, büyük saygı ve hayranlık duyduğum; Halil Kargulu, HK Performans ailesi ve Sevgili Kilobekçim ile tanışmamın 100. Günü.

Kutlu olsun, benim gibi nice insanlara ÜMİT olsun, Allah razı olsun!

(100 günlük dost yakınlığı ve sıcaklığı ile yazılanlar ve paylaşılanların sonucunda böyle konuşma diliyle yazıyorum, hatam olursa en başından affola!)

ÇEMBER ile tanışmadan önceki hallerimi hatırlamaya çalıştım ve içim ezildi, film şeridi gibi geçti hepsi gözümün önünden, kaçıncı başarısızlık ve vazgeçme duygusunu yaşadığımı, emeğimi, birikimlerimi nasıl harcadığımı, çaresizliğimi…

Ağlıyorum, tutamadım kendimi yine…

Yazayım ama bir ilk ve son olsun, yaşanmışlıklarım… O kadar üzülmüştüm ki!

Üzmüşlerdi ki!

Kimler mi?

Zayıf görünen, aslında karakter zayıflığı gösteren ve kilolu psikolojisinin zerresinden haberi olmayan; diyetisyen, doktor, beslenme uzmanları, akupunktur uzmanları, sağlıklı yaşam merkezlerini işleten ticaret insanları, arkadaşmış gözüken ve her gramın hakkında ahkam kesebileceğini sanan ve bunu ‘’Senin iyiliğin için’’ gibi cümlelerle süsleyen insanlar…

Nasıldım çemberden önce? İşte tam da böyle; iki gözüm iki çeşme…

Mutsuz, umutsuz…

Zayıflama konularındaki başarıyormuş gibi başlayan; fakat yarım kalan ya da kısa vadede sonuç alınmış gibi görünen YAPAY zayıflama başarılarımın ardından; kısacık sürelerde GERİ ALINAN -hatta fazlası ile geri alınan- kilolardan sonra gelen; artık hiçbir işi tamamlayamam duygusu…

KABULLENİLMİŞ ÇARESİZLİK!

Üzücü tarafı zayıflama, daha doğrusu zayıflayamama başarısızlığını hayatımın her alanına yüklemeye başlamıştım.

Yeni başlayacak her ilişkiden kaçar ve korkar durumdaydım;  ister kadın erkek ilişkisi, ister iş alanında tanışma görüşme, hiç fark etmiyordu!

Çünkü ŞİŞMANDIM! Bitti, değersizdim, özgüvenim sıfırın altında sürünüyordu.

Tüm bu eksiklerimi kapatmak için çalıştıkça çalıştım, hep daha çok çalıştım, hep en iyisi olmak için, çünkü eksi ile başlıyordum her yeni başlangıca.

Neden çünkü çocukluğumdan beri ŞİŞMANDIM, FAZLA KİLOLU ve son 3,5 yılda OBEZ olmuştum. 3.sınıf vatandaştım sanki, aslında bu kadar kötü hissetmediğimi hatırlamaya çalışıyorum.

Başlarda bu kadar kötü değildim ancak yıllar içinde o kadar çok kadın vücudu, görsellik anlam kazanmıştı ki benim bu bedenimle ve bu beden içinde sürekli ezilen ruhumla, çevresel bu dayatmalarla mücadele edebilecek gücüm yoktu.

HK Performans’ı, Sn. Halil Kargulu’nun,  Vücudun Şifresi Kitabı‘nı tanıyana kadar!

(Kilobekçim, burada o kadar derin bir nefes aldım ki anlatamam, sanki küçücük bir kız çocuğuyum, kalabalıkta annemi kaybetmişim ağlamaktan ve korkudan, çaresizlikten, bittim artık noktasındayken; Annemi görmem ve ona sımsıkı sarılmam gibi bu duygu.)

Güvendeyim, KORKMAMA GEREK YOK, KORKMA GÜRŞAH, ARTIK KİMSE İNCİTEMEZ SENİ.

Annenin kollarındaki gibi güvendesin, teslim ol ve İNAN!

İnandım, HK Performans ile başlayan ve seninle örtüşen bu süreç tam olarak böyle anlatılabilir, annem  3 aydır Bodrum’da, en yakınım canım benim ve ben onun bile şuan İzmir’e gelmesini istemiyorum, çünkü şu an sadece kendimi yaşıyorum. Sürecimi, hayatımı yeniden kazanmanın keyfini, hedeflerime, hayallerime, kendime odaklıyım ve bunu hiç kimsenin etkilemesine asla izin vermiyorum!

Annemim kollarındaki çocuk ruhumla hissedebileceğim kadar SAF ve GÜVEN dolu DUYGULAR.

Bunu yaşıyorum her defasında ya da her istediğimde bu duyguyu hissettiğim için istiyorum.

Hiç abartmıyorum aynı duyguyu yaşadım ilk tanışmamızda da şuan da.

Saat 01:50, hüngür hüngür ağlıyorum.

Çemberden önce bu haldeydim işte.

Böyle ağlayamıyordum da özgürce, hep içime içime ağlıyordum ben.

Ruhumu, tonlarca akıttığım gözyaşlarım şişirmişti.

Kilolu çocuk, kilolu genç kız, kilolu çalışan kadın, kilolu erkek egemen bir işte ayakta kalmaya çalışan bir kadın.

Yeter diyorum bu sıfattan kurtulmak istiyorum. Bir heyecan ve ümitle, kitapta anlatıldığı gibi ‘’Kölelik Düzeni‘’ içindeki denenmiş yöntemlere başlıyorum ve sonuç yine hüsran!

Yaprak gibi savruluyorum sanki; iradem, özgürlüğüm, azimim, ümitlerim hepsi elimden alınmış gibi…

Bende kalan duygu, “Bırak artık ipin ucunu, herkes zayıf olmak zorunda değil, hayat zaten 3 gün ye iç!

Zaten İRADESİZSİN, başaramıyorsun, bırak gittiği yere kadar gitsinSonuç 118-120 kg gördüm!

115 kilo ile sürecimize başladım.

2 defa farklı zamanlarda 1,5 yıl ara ile akapunktur denemesi;  en iyisi olan 1. denememde 16 kg verip tam 19 kg olarak 2,5 ay içinde geri almıştım.

Çıldırıyordum; Nasıl olabilir? Ben ne kadar iradesiz, başarısız vs şuçlamaları ve pişmanlıkları ile bir süre daha koyuveriyorum kendimi. Sonra tekrar HCG yöntemi ile 60 gün karnıma iğne yaparak delik deşik oldum ve 106’dan 93 kg.’a düştüm 2 ayda ama bedenim 4 beden küçüldü, çok başarılı hissediyordum kendimi çünkü inanılmaz güzel daralmıştım.

Ben böyle sanarken 1,5 ay içinde 108 kg olmuştum.

Ve hep kilolu olmama rağmen vücudumun hiç bir yerinde olmayan çatlaklar karnımda oluşmuştu.

Ağla, ağla,  bu gözyaşları ne zaman duracaktı?

Sonra spor salonunda 2 ay boyunca azimle çalıştım ve karnımdaki çatlaklar biraz kayboldu. Vücudum toparlandı ama tartıda rakamlar bana bişey söylemiyordu, yine mutsuzdum ve bıraktım salonu.

Endokrinoloji uzmanına gittim, çok büyük ümitlerle 2 ay randevu için zor sıra alıyorsun hem de Prof’dan…

Tüm tahlillerim, troid, TSA, hemogram  vs hepsini inceledi.

Herşey normal, insülin direncinden şüphelenmiş, o da yok.

Aslında “Maşallah turp gibisin” diyecek! diyemedi. “En azından 25 mg en hafif dozundan troid ilacı kullanmanı öneririm metabolizmanı etkiler, şekerini dengeler ve belki kilo vermene yardımcı olur.” dedi.

Hemen koşup aldım ve kullanmaya başladım.

Yürüyüşlere başladım, kış aylarıydı ve hava kirliliğinden tıkandım, bronşitim vardı.

Çemberden önce vardı yani! Şimdi ne oldu bilemiyorum.

Sol diz kapağım kaymıştı, düşmüştüm, yürüyemiyordum.

Benim hareket etmemem ve spor yapmamam için bir sürü haklı nedenlerim, aslında zihnimin uydurduğu BAHANELERİM vardı  ÇEMBERDEN ÖNCE!

Sonuç olarak;

Üzgünüm, sürecimiz başladığından çemberden öncesine dair ne varsa silmişim, toparlamak ve cümleleri düzgün hale getirmek gerçekten zor oldu.

İlk defa sana yazarken zorlandım, çünkü çok ama çok derin üzeri kabuk bağlamaya başlamış, hatta kapanmaya başlamış yaralarımı hatırlamaya çalışarak, kendi tırnağımla kaldırdım ama HK Performans ve Sevgili Kilobekçim sayesinde, çemberi çok iyi öğrendiğim için taze kan akmadan hemen pansuman yapabildim.

Adı zayıflamak olan bu çıkmazda kendimi labirentteki kobay fare gibi hissederken, artık her konuyu BAŞARAMAYACAĞIMA inanan, iradesiz, o yöntemden bu yönteme savrulan, tüm güzel duyguları, hayalleri elinden alınmış, gülümsemeyi unutmuş, bedenini saklamak için saçma sapan giyinen, örtünen, gizlenen, sosyal ortamlardan uzaklaşan, hatta kaçan, farklı alanlardaki başarı ve becerilerini bile sorgulayan, özgüveni olmayan, doğru sandığı bir sürü durumun aslında yanlış /yalan olduğunu anlayan, hayal kırıklıkları ile depresif hallerde ve bu uğurda bir sürü para harcamış bir Gürşah vardı. Tabi ki; ÇEMBERDEN ÖNCE.

Gürşah B.
 

ALINTI: Bu başarı öyküsü VÜCUDUN ŞİFRESİ  adresinden alıntıdır.
Yazının devamını okumak, ÇEMBERDEN SONRASINI öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayınız:
http://www.vucudunsifresi.com/tr-tr/yorumlar.asp?RecID=650&TabID=0

 

Açıklama:

Bu anlamlı ve samimi yorumu içten HK Performans üyesi olan Gürşah B.’ye teşekkürlerimizi sunuyor, bu başarının kilo problemi olan herkese örnek olmasını diliyoruz.

Birçok şeyde  olduğu gibi zayıflama konusunda da tüm sorunların kaynağı yetersiz iletişimdir. BİZ BUNU ORTADAN KALDIRDIK. Sizlerle aynı yolda yürümekten aldığımız keyif tuttuğunuz elin sıcaklığından ve samimiyetimizden anlaşılıyordur.

Duygularınız bizim için önemli! Ruhunuza hitap eden bir sistem tüm bedeninizi derinden etkileyecek ve sizi Gelişerek Değiştirecektir.

HK Performans Sadece Bir Zayıflama Sistemi Değil; Hayatı Şekillendirmeye Adanmış Bir Yoldur.

Bizimle birlikte bu yola çıkma cesaretini gösterenler herkes,  ideal kiloda sağlıklı ve mutlu bir geleceğin anahtarına sahip olacaktır. Kurduğunuz hayallerin aslında birer hayal olarak kalmadığını görmeniz için büyük bir fırsat!

 

ASLA BAŞARAMAM DEMEYECEKSİN!
DENEYECEKSİN VE YANILDIĞINI GÖRECEKSİN.

BU SİSTEMDE BAŞARISIZLIĞA YER YOK!

BİZİMLE YOLA ÇIKMAK İSTER MİSİN?

HK Performans | www.vucudunsifresi.com | www.hk.com.tr

 

Etiketler: zayıflama kampları, hızlı zayıflamak, hızlı kilo vermek, sağlıklı zayıflamak, hızlı zayıflatan yöntem, hızlı kilo verdiren yöntem, obezite, mide kelepçesi, zayıflama kampları, hk performans, halil kargulu, zayıflama kampları kaç lira

 

Reklamlar
Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

  • HK PERFORMANS ZAYIFLAMA KAMPI

  • KALICI ZAYIFLAMA HAKKINDA BİLGİ ALIN!

  • ZAYIFLAMA KAMPINDA KALICI ZAYIFLAMA

  • Zayıflama Kampı

    HK Performans!

  • Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: