97 kilodan 55 kiloya – TAM 42 KİLO ZAYIFLAMA

 

ZAYIFLIK MUTLULUK MUDUR?

1549466_902779363074892_2681875372308095100_n

 ‘’Bedeninin kölesi olan hiç kimse özgür değildir.’’   SENECA

Sonunda 55 kilo… Hem de kilobekçimin söylediğine göre bugüne kadar gördüğü en dirençli üye olan ben, sisteme hedef kilomu korka korka 62 yazarken, 67’e bile razı olabilecek duygularla sisteme başlayan ben, başardıkça da gerçekten arzu ettiğim, kendimi mutlu hissedeceğim kiloyu isteyen ben, artık 55 kiloyum.

Doktoruma göre troid hormonum alındığı için zayıflaması mümkün olmayan ben 97 kiloyu kabul edip bari daha fazla kilo almamak için mücadele etmeliydim. İtiraf etmeliyim ki ben 55’i daha önce hiç görmemiştim, elbette hayatımın bir anında 55’ten geçtim ama lise yıllarımda bile 58 kilolarda olduğumu çok iyi anımsıyorum.

Yani 35 yıl geriye sarmış biri olarak, bu demek oluyor ki; yeni bir hayat, yeni bir başlangıç, yeni umutlar, yeni heyecanlar, yeni hedefler, yeni alışkanlıklar, yeni bir düşünce biçimi…
35 yıl boyunca yanlış yaptığım her şeyin yerine yeni bir başlangıç.

Başardım, zayıfladım ve çok mutluyum.

MUTLUYUM… Çünkü zayıf değilsen güzel değilsindir, kendine asla güvenemezsin hatta ve hatta dostlarını kucaklayamazsın, onlara sarılamazsın, yaz aylarında ve hatta kışın bile  o kadar çok terlersin ki dostlarını, arkadaşlarını terinle rahatsız etmek istemezsin. Kendine olan güvenin ayaklar altındadır. Alışveriş bir ızdıraptır. Çok beğendiğin küçük beden bir şeyi yakından inceleyebilmek için ‘senin burada ne işin var’ dercesine bakan tezgahtara şu meşhur maskemizi takınarak gülümseyip, “kızım için bir şeyler bakıyorum” diye yalan söylersin. Tezgahtar da ‘Haa öyle mi kaç beden giyiyordu kızınız?’ diye sorar. O an için rahatlar ve ancak o zaman rahat rahat gezersin mağazayı. Dizilerde filmlerde dalga geçilensindir. Annenin sana ‘mohini gibi oldun’ dediğini duyarsın ve sessiz sessiz ağlarsın. Annen bile bunu diyorsa başkalarının neler düşündüğünü düşünürsün ve bir adım daha geri çekilirsin toplumdan. Tohumun güvenli kılıfına sığınırsın. Oysa ki o güvenli sandığım tohumu yemek için dolanan o kadar çok karga vardır ki çevrede onlar içinde korkuluk niyetine çeşit çeşit maskeler oluşturursun, zırhını sağlamlaştırırsın. Böylece büyük oyun başlar….

Seyredilmişliğini seyretmeye başlar acı çekersin. Artık kendini onların gözünden görüyorsundur yani. Kendini aşağılar, iradesiz olduğunu düşünüp kızar ve çılgın gibi düzenin sunduğu bütün yolları sırayla dener durursun. Ama her seferinde verdiğin kilolardan daha fazlasını alır çaresizliğini pekiştirirsin. Başaramayacağın düşüncesi her geçen gün hücrelerine kadar işler.  İçinde yaşadığın toplumun ‘çirkin ördek yavrusu’ olursun. Ben böyle de mutluyum size ne diyerek savunma mekanizmaları adımına geçersin ve kendi yarattığın dünyana daha fazla gömülürsün. Derinlerde bir yerde kendini sevmez, yetersiz ve çaresiz hissedersin. İnsanları ve şartları suçlarsın.

Peki böyle bir durumda mutlu olabilir mi insan? ASLA…  Zayıf biri için zayıflık mutluluk olmayabilir ama şişman biri için şişmanlık çok acı veren bir durumdur ve şişman biri için zayıflık kesinlikle mutluluktur.

Akapunktur Faruk Öncel, Ayurveda Ender Saraç, Muzaffer Kuşhan, Psikiyatrist Kerem Doksat ve Cem Mumcu, Aykut Oğut’tan bireysel seanslar, International Slimming Center, Herbalife, en az 6 diyetisyen, 2 endokrinoloji uzmanı, The Lifeco Detoks, Phancakarma, uykuda telkin cd si, liposuction ve mide balonu….

Bazı şartlanmalarla kısmen kilo verdim vermesine de, mutlu olmaya fırsat bile kalmadan daha fazlasını aldım her seferinde.

“İdeal kiloya yaklaşmak kalıcılık için yeterli olamıyordu. Neydi peki işin sırrı?”

Her seferinde büyük büyük konuşup “bir vereyim bir daha alır mıyım hiç, asla!”diyordum ama daha fazlasını alıyordum. 65-66 kilolarda iken başladığım zayıflama yolculuğunda 97 kiloya gelmiştim ve artık ümitsizdim. Versem de çok daha fazlasını alıyordum. O zaman bu kadar çaba niye diye  sorgulamaya başlıyordum. Çok ama çok mutsuzdum…

Sonra bir gün ‘DEĞİŞECEKSİN, BAŞKA YOLU YOK’ diyen bir sistem daha doğrusu dediğim dedik bir patron çıktı karşıma. Ama ben değişmenin ne demek olduğunu bile bilmiyordum ki. Sadece kilo vermekti tek amacım. ‘KİLO BÜYÜK DEĞİŞİMİN YANINDA DEVEDE KULAK’ diyordu patron ama ben anlamıyordum ve anlayamadıkça da çıldırıyordum. TESLİMİYET’ diyordu o zaman patron ama öyle kenarından köşesinden bir teslimiyet değil tam teslimiyet. Ne desem bana ‘düşünme’ diyordu ‘çünkü sorunları yaratan zihninle çözüme ulaşman imkansız.’ Bocalıyordum. Daha önceleri gittiğim her yer midemle uğraşmıştı ama burada midem kimsenin umurunda bile değildi.  ‘Sadece zayıflama süreci diye bir süreç olamaz zaten’ diyordu. Ama ben ısrarla düşüncelerimi değişmeyen bir şey zannediyordum. Gözümün rengi, saçım, burnum gibi….

Bu kadar kilonun altında başka bir dünya vardı ve bu kendini sürekli çoğalan kilolarla ifade ediyordu. Bu gerçeği fark ettikten sonra, kendi yazdığım ilk kiloma kısa bir sürede erişmeme rağmen ayrılmadım sistemden. Oysa ki bu gerçeği fark edene kadar kim bilir kaç kez kaçmış, kaçamadığımda savaşmış, kendime ait aynada yansıyanları kabullenmek istemediğimde de hırçınlaşmıştım.

Ve acı çekmeyi kronik bir şekilde yaşadığım bu dönemde beni, kendimle tanıştırmayı başardı patron…. Anladım ki kilolu olduğum için mutsuz değildim, mutsuz olduğum için kiloluydum.

Deniz.

ALINTI: Bu başarı hikayesi VÜCUDUN ŞİFRESİ sitesinden alıntıdır. Hikayenin devamı okumak için aşağıdaki linke tıklayınız:
http://www.vucudunsifresi.com/tr-tr/yorumlar.asp?RecID=649&TabID=0

AÇIKLAMA: Teslimiyet kaybetmek değil kazanmaktır. HK Performans ailesiyle tanışıp, sisteme başlamanın temeli ile birlikte; son hedefe şüphe duymamayı, süreç bilinci içinde hayallerinizi mutlaka gerçekleştirebileceğinizi öğreneceksiniz.

HK Performans kalıcı değişimin,  Hızlı ve sağlıklı Zayıflamanın alternatifsiz tek adresidir. Hayali olanları ve son hedefini belirleyerek  onu gerçekleştirmek isteyenleri HK Performans’a bekliyoruz.

Kamp  çalışmalarımız yanı sıra, kamp öncesi veya sonrası olarak web tabanlı uzaktan eğitim sistemleri  ile bütünü tamamlayan ve yeniden doğuş programları ile size yeni bir hayat sunan Hk performans SİZİ MUTLAKA DEĞİŞTİRİR.  Yeter ki değişmekten ve gelişmekten korkmayın!

 

İDEAL KİLO,  ÖZGÜRLÜĞÜMDÜR.

ÖZGÜRLÜK İÇİN HK PERFORMANS!

HK Performans | www.vucudunsifresi.com | www.hk.com.tr

Etiketler: zayıflama kampları, hızlı zayıflamak, hızlı kilo vermek, sağlıklı zayıflamak, hızlı zayıflatan yöntem, obezite, mide kelepçesi, zayıflama kampları türkiye, hk performans, halil kargulu, zayıflama kampları kaç lira, ender saraç zayıflama kampları

Reklamlar
Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

  • HK PERFORMANS ZAYIFLAMA KAMPI

  • KALICI ZAYIFLAMA HAKKINDA BİLGİ ALIN!

  • ZAYIFLAMA KAMPINDA KALICI ZAYIFLAMA

  • Zayıflama Kampı

    HK Performans!

  • Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: