15 Kilo Zayıflama Başarısı!

Lütfen yemek çeşitliliğindeki değişimi program öncesi ve bugün geldiğimiz noktada karşılaştırarak değerlendiriniz.
Program öncesi günde 6 öğün yiyordum. Öğünlerdeki çeşit fazlaydı, mesela akşam öğünümde çorba, et ya da tavuk yanına makarna ya da pilav, zeytinyağlı bir sebze yemeği, salata, ayran ya da cola olurdu. Özellikle Kola sık tüketirdim. Şu anda ise günde 2 öğün yetiyor bana akşamları ise genellikle çorba ve salatayı keyifle yiyorum 🙂

Lütfen tüketimde değişen miktar algınızı program öncesi ve sonrası şeklinde değerlendiriniz.
Program öncesi doyma noktam yoktu benim. Özellikle karbonhidrat söz konusu olunca 😦 Mesela, mantı, makarna, ekmek, pizza, hamur işleri. 2-3 tabak yemeden bırakmazdım ama şimdi küçük bir tabakla da doyabiliyorum. Ruhumu doyurduktan sonra yemeğe ihtiyaç kalmıyor zaten.

Sıcak ve soğuk içeceklerdeki şekere bakış açısı ve miktar algısını program öncesi ve bugün şeklinde değerlendiriniz.
Kolayı sık tüketirdim. Nescafeme tatlandırıcı katardım artık hiç kola ve tatlandırıcı kullanmıyorum.
Normal zamanlarda tatlı yeme isteğinizi program öncesi ve şimdi şeklinde değerlendiriniz.
Tatlıya pek düşkünlüğüm yoktu zaten ama arada browni yerdim koca bir tabak. Şimdi ise küçük bir kare yetiyor.

Stresli, sıkıntılı, negatif duygu ve düşünceli olduğunuz zamanlardaki tatlı yeme isteğinizi program öncesi ve şimdi olacak şekilde yazınız.
Sadece tatlı değil de her şeyi aşırı tüketme eğilimim vardı program öncesi. Özellikle stresli zamanlarda üzülür yerdim, kızar yerdim, sinirlenir gene yerdim. Gece kalkar kalanları da siler süpürürdüm. Şu anda duygularımı anlamaya çalışarak farklı alanlara yöneltiyorum kendimi(tüketim dışında)dışarı çıkıyorum, arkadaşa gidiyorum, yürüyüş yapıyorum.

Açlık kavramı, duygusal ve ruhsal açlığın tanımı ve bu anlamda yaşadığınız duygular ve tercihleri program öncesi ile kıyaslayınız?
Program öncesi içimde sürekli bir açlık hissi vardı. Yemekten kalkıyor, çayın yanında gene bişeyler yiyordum. Hissettiğim açlığı yemeklerle, abur cuburla bastırmaya çalışıyordum. Bunun duygusal açlık olduğunu öğrendim. Ruhumun aç olduğunu, nasıl doyurmam gerektiğini öğrendim. Daha doğrusu sevgili KB’m bana her şeyi öğretti.
Besin dışı enerji kaynaklarını kullanmayı öğrendim.

Lütfen egzersize bakış açınız, sürekliği ve günlük hareketlilik faaliyetlerimiz de program öncesi ve sonrası şeklindeki düşüncelerinizi yazınız.
Önceden egzersizle pek aram yoktu, zorla yapardım. Sürekliliği de yoktu. Haftada 1-2 kez. 45dk-lık. O da sadece zayıflayabilmek içindi. Zaten bir gün yapsam ertesi gün yorgunluktan yapamazdım ama şu an sürekliliği olan sporun bana kattıklarının farkındayım. Spor sadece bedenimi değil ruhumu da eğitti. Spor yaparak hem bedenen hem de ruhen rahatlıyorum, besin dışı enerji kaynaklarımdan birisi. Daha enerjik oldum onun sayesinde, bedenim güçlendi eski halsiz ve yorgun bedenim tamamen yenilendi. Şu an her gün sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez toplamda 3 saat hiç zorlanmadan yapıyorum spor ve egzersizlerimi.

Lütfen başarıya olan inancınız, zayıflamaya bakış açınız, ben başarabilirim-zayıflayabilirim düşünceniz ve bu konuda kendinize olan güveninizi program öncesi ve sonrası şeklinde yazınız.
Program öncesi artık her şeye karşı güvenimi yitirmiştim. Buna kendim de dahil Artık ben zayıflayamayacağım, hep böyle şişman, mutsuz ve özgüvensiz olarak yaşayacağımı düşünüyordum. Hatta çoğu zaman ölmeyi bile istiyordum. Senelerce Antidepresan kullandım ama artık onlar da bir işe yaramıyordu. Denemekten de yorulmuştum.Olmuyordu işte bir şeyler eksikti. Tam olarak aradığım şeyi bulamamıştım ama şu an aradığım şeyin bu sistemin içinde olduğunu yaşayarak öğrenmiş bulunuyorum. Artık kendime güveniyorum. İlaçları bırakalı da aylar oldu:)

Lütfen zayıflama konusunda Kilobekçiliği programı hakkındaki düşüncelerinizi ve programa olan güveninizi program öncesi ve sonrası şeklinde yazınız.
Bu sistemi internetten çok araştırdım. Oradaki yorumları defalarca okudum. Çok ilgi çekici geldi, sıradışı bir şey. Nasıl olabilir ki böyle uzaktan uzağa? Ama oluyormuş işte. Sisteme güvenim sonsuz. Herkes ve her şey öyle profesyonel ki! Sıcacık bir güven duygusu hissettiriyor. Kilobekçiliğine gelince; bu muhteşem bir süreç. İçinde her şey var. Dostluk, arkadaşlık, samimiyet, güven, sabır ve emek. Bunlar birleşince de mutlu son oluyor tabi:)

Giyim tarzınız ve giysilerinize bakış açınızı, program öncesi ve sonrası giyim algınız ve düşünceleriniz nasıl?
Program öncesi, sürekli bol bol ve koyu renk giysiler alırdım. Her markada uygun bedeni bulamazdım. Öylesine isteksizce giyinir çıkardım. Etiketteki 44 numarasını görmemek için hemen etiket keserdim. Şu an ise zevk alarak, isteyerek, mutlu olarak giyiniyorum. Artık bol giysilere tahammülüm yok. Bedenime uygun giysilerin içinde mutluyum etiketi de özellikle kesmiyorum 38’i görmek için. Ayrıca dünyam gibi, artık kıyafetlerim de renklendi:)

Lütfen Fast Food kültürüne bakış açınızı ve yaklaşımınızı program öncesi ve sonrası şeklinde yapınız.
Çok sık değil ama haftada 1 kez Fast food tüketirdim, pizza ve cola şeklinde.
Şu an hiç sıcak bakmıyorum çocuklarıma da sınırlı şekilde izin veriyorum ancak.
Belki 15 günde bir. Zaten colanın tadını bile bilmezler. Hiç alıştırmadım. Ayran en güzeli:)

Lütfen Diyet – Rejim gibi kavramlara bakış açınızı program öncesi ve sonrası şeklinde yazınız.
Program öncesi, diyet ve rejimle zayıflanacağını, belli bir listeye tam olarak uyulması gerektiğini düşünüyordum çünkü hep o şekilde şartlandırıldık. Doktorlar, diyetisyenler hep listeler tutuşturdular elimize. Bunlara uy zayıflatsın dediler.
Ama şu an böyle düşünmüyorum. Zayıflamak bir bütündür. Ne yediğimiz değil ne yaptığımız önemlidir:) Ne kadar emek verip, ne kadar hak ettiğimizdir sonucu belirleyen…

 

Ö.D

 

hk_performans_zayıflama_kampi_2

 

Not: Yukarıda okumuş olduğunuz değerlendirme yazısı HK Performans Üyesi tarafından yazılmıştır. Devamı ve daha fazlası için LİNKE tıklamanız yeterlidir. www.hk.com.tr/basarilar.asp

 

Açıklama:

 

Zayıflama sürecinde, kendimizi olumlu anlamda değiştireceğimiz ve zihnimize format atabileceğimiz, temiz hava ve yemyeşil güzelliklerle özümüzde olan gerçekleri keşfedeceğimiz en etkili yöntemlerden biri zayıflama kampı’dır. Günlük hayatın sıkıntılarından uzaklaşacak, stres kontrolünü öğreneceğiniz, ruh dünyanızı zenginleştireceğiniz, hem eğleneceğiniz hem de GELİŞEREK DEĞİŞECEĞİNİZ bir zayıflama kampı ile kalıcı olarak zayıflamanın herhangi bir  zayıflama kampı ile kıyası olabilir mi? Sizlerin kilolu olma nedenlerini çok iyi bilen, 2006 yılından bu yana en etkili çözümleri üreten HK Performans ile başarmak artık çok kolay!

Alanında uzman rehberlerin eşliğinde hayaliniz olan ideal kiloya kavuşmak için hazır mısınız? Pek çok insan zayıflama kampı denildiğinde bir işkence merkezi hayal ediyor. Gerçek şu ki HK Performans, sizlerin değerli olduğu bilincinde olan bir eğitim ve danışmanlık kurumudur. Zayıflama sürecinde zorlanmamanız açısından çok renkli fakat hedef odaklı aktiviteleriyle sizler için alternatifsiz bir zayıflama kampı sunmaktadır.

Bizimle birlikte başaran üyelerimizin deyimiyle HK farkı ‘’ANLATILMAZ, YAŞANIR!’’ Siz de kendinizde bu büyük DEĞİŞİMİ yaşamak istiyorsanız size doğru açılan bu kapıdan içeri girmeyi deneyin. Detaylı bilgi için HK’nın çalışmalarını takip etmenizi öneririz.

 

Doğru Kapıda Doğru Anahtarlasınız!

 

HK PERFORMANS EĞİTMENLERİ

 

 

 

 

 

Reklamlar
Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

  • HK PERFORMANS ZAYIFLAMA KAMPI

  • KALICI ZAYIFLAMA HAKKINDA BİLGİ ALIN!

  • ZAYIFLAMA KAMPINDA KALICI ZAYIFLAMA

  • Zayıflama Kampı

    HK Performans!

  • Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: